Retro mobily

Vzpomínáte ještě na staré mobily?

Nemám namysli ty úplně nejstarší, ale takový ten střed pře cca. 4 lety. To ještě existovala Nokia, které dokázala spojovat lidi a operační systém Symbian. Vzpomínáte na hardwarovou výbavu, která to vše zvládla a na více než den v provozu! A stejně to umřelo. Dnes jsou mobily na baterii jeden den a nikou to nevadí. Výbava nových telefonů mnohdy převyšuje jeho důležitost, ale když si člověk připlatí, tak to prostě má. Každý rok větší značky chrlí nové top modely za neúměrné ceny a lidem to nevadí. Když si potom přečtete, že nový Samsung Galaxy S7 je ze součástek za 6 000 Kč a prodává se za 20 000 Kč, což je asi důvod, proč ho lidi chtějí ještě více 🙂


Prolistujte ksi něolik druhů telefonů a usmívejte se nad jejich parametry stejně jako já. Design a funkce asi nejdůležitější parametry každého telefonu. Všichni vzpomínáme na značku NOKIA. A možná se objeví znovu. Snad se budou prodávat za normální ceny a né jako tomu bylo v minulosti. Ale podobně se chovají i dnešní velké značky. Samsung podle výpočtů vydělává 10 000Kč na jednom kusu a stejně tak Apple. LG výrobu dotuje a jejich top modely jsou o pár tisíc levnější. Měly by tedy vydělat minimálně 5 000Kč na modelu. Kde je tedy chyba a jak to zvládne nová NOKIA.

Není tablet jako tablet, je potřeba si uvědomit co všechno s tabletem dělat a do jaké cenové kategorie se vydat. Chcete-li jen surfovat, koukat na youtube ne facebook, tak Vám stačí levná varianta. Jestliže chcete hrát i hry nebo využívat náročnější aplikace, tak si budete muset připlatit. Je to stejné jako u počítačů, protože s náročností roste i cena. Ceny se bohužel odvíjí od investic do hardwaru. Respektive když si můžete poskládat nový Iphone za necelé 4 000Kč a v obchodě je za 20 000Kč, tak je to úsměvné, ale nic s tím neuděláme.

retro

Komentáře jsou uzavřeny.