Zabezpečovací systém svépomoci

Je mnoho druhů zabezpečovacích systému, které mohou zabezpečit Váš domov, majetek, děti nebo prarodiče. Dnešní zabezpečovací systémy Vás mohou informovat pomocí chytrého telefonu nebo předat informaci o narušení objektu rovnou na policii.

Je mnoho systémů, které pracují na různých principech. Velmi rozšířené jsou dnes bezdrátové systémy, které mohou být velmi rychle namontovány a zprovozněny. Výhody takových systémů jsou jistě velmi zajímavé a dokáži oslovit mnoho potencionálních zájemců. Takové systémy však mohou mít různá úskalí jako jsou baterie, dosah wi-fi a s tím spojená spolehlivost a v neposlední řadě nastavení a spárování všech komponent.

Klasické kabelové systémy jsou sice osvědčenou klasikou, ale mnohdy jsou díky nutností kabeláže nepoužitelné. Co vlastně taková kabeláž obnáší? Jedná se především o prostory, které nejsou na takový systém připravené. Představa, že bude potřeba nové kabely schovat, aby nebyly vidět a nešli tedy narušitelem přerušit je pro mnohé naprosto nepřípustná. Realizace nových drážek pro kabely je prostě v mnoha případech naprosto nepřijatelná.

Ať si vyberete jakýkoli systém, který nebude extra složitý, tak ho při troše technického umu postavíte a dozajista i oživíte. Pro mnohé, jenž nad takovým systémem uvažují se nabízí i varianty, které jsou teoreticky zdarma. Pojem teoreticky je uveden záměrně, protože dnes již není nic zdarma. Můžete však využít starších telefonů nebo tabletů, které se Vám valí v šuplíku a nejste již nuceni k dalším investicím. Spolehlivost takového systému však může být diskutabilní, ale na druhou stranu si uděláte představu o tom co by jste chtěli a očekávali od skutečného zabezpečovacího systému.

Software, který Vám s takovou výbavou a zdarma pomůže se jmenuje globio Alarm System.

Google obchod

Tato aplikace, která je zdarma již ve svém názvu obsahuje Alarm System, což vypovídá o jejím využití. Tento program využívá stávající senzory tabletů nebo smartphonů, které jsou potřebné pro účely zabezpečení daného objektu před potencionálními zloději. Aplikace dokáže využívat mikrofon zařízení k detekci zvuku, což může znamenat narušení prostoru, kde má být za normálních okolností ticho a klid. Místo klasického senzoru pohybu PIR, lze využít kameru, která detekuje pohyb. Další možností detekce nezvaného hosta je vyvolání poplachu, jeli odpojeno napájení tabletu nebo mobilu, případně odemknutí zařízení. Co se může dít v případě narušení prostoru je pro mnohé naprosto dostačující. Lze spustit zvukový poplach, pořídit fotografie okolí nebo videozáznam a samozřejmě Vám vše zašle na zadaný mail. Vaše staré tablety či telefony sice nelze vzájemně propojovat, ale i přesto lze využít jejich autonomních schopností k zajištění například Vaší domácnosti. Nainstalujete-li si tuto aplikaci na Vaše stávající zařízení, vše otestujete a nastavíte, tak jistě nebudete litovat.

Zabezpečovací systém zdarma

AtHome Camera

Dalším programem, který lze zdarma využít je AtHome Camera, která je dostupná pro Android, iOS, Mac a Windows. Program je ve dvou samostatných aplikacích, jedná se o část fotoaparátu, která změní Váš přístroj ve fotoaparát. Druhá aplikace je určena k sledování Vašeho fotoaparátu. Disponuje funkcí zahrnují časosběrné nahrávání, vícenásobné zobrazení až čtyř kamer, vzdálené sledování a dokonce i rozpoznávání obličeje. I tímto způsobem můžete využívat Vaše staré telefony, které můžete přepracovat na zabezpečovací zařízení.

IP Webcam

Tato aplikace je jednou z jednodušších aplikací pro zabezpečení nebo kontrolu Vaší domácnosti. Jednoduše uděláte z Vašeho telefonu vzdálenou kameru. Již v základní verzi programu naleznete velice slušnou základní výbavu. Naleznete podporu VLC přehrávače, živé streamování videa, podpora Ivideon, podpora FTP serverů a také Dropbox. Samozřejmě detekce pohybu a podpora videochatu. Jedná se o poměrně všestrannou aplikaci, která Vám však zabere trochu času při nastavení, jelikož je zde mnoho možností k nastavení. Aplikace je zdarma, ale nutné počítat s reklamou.

Aplikace pro chytré telefony

Ať už použijeme jakýkoli chytrý telefon se sebelepším fotoaparátem, tak se zatím nemůžeme vyrovnat klasickým kamerám. Je mnoho druhů kamer od analogových po digitální s různými druhy přenosu. Pakliže chcete nějakou kameru koupit, sledujte zda je k Vámi vybrané kameře dodáván nebo podporován software, který Vám umožní využívat funkce, jenž po kameře vyžadujete. Zejména se zaměřte na sledování Vaší kamery i v případě, že nejste v domácí síti, tedy prostě odjinud.

Na stránce Kamerový systém zdarma jsme napsali základní informace o programu AtHome Video Streamer, který je možné implementovat jako zabezpečovací kameru, jelikož dokáže detekovat pohyb a informovat Vás o této události.

Na našich stránkách topget.eu najdete mnoho kvalitní elektroniky k zabezpečení Vašeho bydlení.

Komentáře jsou uzavřeny.