Odpuzovače živočichů

Jistě jste slyšeli nebo dokonce zažili, jak Vám například kuna dokáže zničit Váš automobil. Nejvíce rozšířeným škůdcem v našich krajinách je Kuna. Život nám však dokáží potrápit i jiná zvířata jako třeba kočky nebo hlodavci. Existuje jistě mnoho různých možností jak zaručeně ochránit Vaše auto. My Vám ukážeme pouze dva odpuzovače, ultrazvukový a vysokonapěťový.


Jednoduchý a velmi účinný ultrazvukový odpuzovač kun – M100N

Princip tohoto odpuzovače je na vysílání ultrazvukových signálů. Vysílání těchto signálů působí velice nepříjemně na poslech většině hlodavců v blízkosti Vašeho automobilu. Speciální a pro zvířata naprosto odpuzující ultrazvukový signál je udrží v bezpečné vzdálenosti. Lidské ucho je pak k těmto signálům imunní. Speciální a pro zvířata naprosto odpuzující ultrazvukový signál je udrží v bezpečné vzdálenosti od Vašeho automobilu.

Odpuzovače živočichů naleznete na stránkách topget.eu

Zařízení M100N vysílá nepravidelný intenzivní ultrazvukový signál ve frekvenčním rozsahu 23 kHz a to ve velmi širokém úhlu vyšším než 140°. Při instalaci je potřeba si uvědomit, že chceme pokrýt co největší prostor motoru a s tím i zajistit nejvyšší účinnost tohoto důmyslného zařízení. Je zapotřebí, aby před vysílačem bylo co nejvíce volného prostoru, jelikož se ultrazvukový signál šíří stejně jako světlo a za každou překážkou ho naleznete mnohem méně.

Plašič hlodavců a kun je vyroben dle platné legislativy, která požaduje plnění normy DIN EN 60065. Dále je ještě požadováno, aby se plašení mohlo zapnout až po vypnutí motoru automobilu.

Požadované napájení je v rozmezí 11 – 15 VDC. Spotřeba elektrické energie Vaší baterie je méně než 2mA. Pracovní frekvence je 23kHz a vysílací úhel je vyšší než 140°. Nakonec již jen rozměry, které jsou
72x50x28 mm.


Přenosný ultrazvukový odpuzovač FG022

Přenositelnost zařízení FG022 je zajištěna pomocí napájení dvou AA baterií s překvapivě dlouhou výdrží. V tomto případě odpuzovače kun a hlodavců ho můžete využít nejen v automobilech, ale také v garáži, doma nebo altánku. Využití najde FG022 prostě všude, kde není elektřina nebo potřeba jen dočasného užití.

Pro ochránce zvířat velice přívětivý, ale zároveň velice účinný odpuzovač. Hlavní výhodou tohoto odpuzovače FG022 je mobilita. Nevyžaduje žádnou instalace ani montážní práce. Slouží k ekologickému řešení problému s hlodavci (kuny, tchoři, lasičky, potkany a jiné živočichy). Do zařízení jen vložíte baterie a vše bude připraveno k použití. Není potřeba nic nastavovat nebo ladit, okamžitě se vše rozjede na Vámi zvoleném místě, např. domy, auta, garáže, sklady, stáje a podobně. Ideální ochrana pro vozidla, která jsou zaparkované delší dobu zaparkována na stejném místě a zvěř si tak nebude hledat nový domov. V případě, že použijete vysoce kvalitní a nejlépe alkalické baterie, můžete dosáhnout životnosti ultrazvuku až po dobu 12 měsíců bez zásahu. Baterie nejsou součástí dodávky. Zařízení můžete upevnit ve vozidle páskami, nebo šrouby, které nejsou součásti dodávky.

Zařízení vysílá ultrazvukové signály, které nejsou slyšitelné pro lidské ucho, ale nesnesitelné pro kuny. Chrání tak startovací kabely, vodní a vzduchové hadice, pěnové těsnění, filtry, gumové řemeny a podobně od prokousnutí a poškození hlodavci.

Popis technických parametrů je ohromující. Efektivní dosah FG022 je vyšší než 55 m². Frekvence 24kHz (± 15%), která je pro lidské ucho neslyšitelná a dosahuje intenzity hlasitosti až 100 dB. Napájení je 3 V, tedy dvě tuškové baterie. Akustický dosah je pak vyšší než 6 m.

Chcete se zbavit hlodavců? Navštivte eshop topget.eu, kde naleznete také kód slevu pro Váš nákup.

[contact-form-7 id=“498″ title=“Kontaktujte nás:“]

Komentáře jsou uzavřeny.